Czy kolorowe tejpy są tylko dla sportowców?

2020-03-09
Czy kolorowe tejpy są tylko dla sportowców?

Niejednokrotnie spotykamy się zapytaniami, czy “kolorowe paski”, które dostępne są w naszym sklepie, przeznaczone są jedynie dla sportowców. Takie przekonanie bierze się z faktu, że kolorowe taśmy widoczne są na ciałach sportowców podczas transmisji telewizyjnych. Odpowiadamy: nasze tejpy dostępne są dla każdego, kto ich potrzebuje! Wspomniane już różnokolorowe paski, nazywa się tejpami lub taśmami kinezjologicznymi i ich zadaniem jest pomoc nie tylko sportowcom, ale również każdemu, kto zmaga się z kontuzją lub bólem.

Tejpy dostępne są w różnych kolorach i wzorach. W naszym sklepie znaleźć możecie Państwo taśmy w różnych kolorach - od niebieskiego po czarny. Dysponujemy również plastrami z naszym logo. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że kolor taśmy nie ma żadnego wpływu na jej działanie. Wybierając więc kolor, należy kierować się jedynie własnym gustem, ponieważ taśma prawdopodobnie będzie zauważalna na naszym ciele. Kwestią dużo istotniejszą jest gramatura i rodzaj materiału taśmy. Najistotniejszym zaś jest prawidłowe przyklejenie taśmy, ponieważ to od tego zależy, czy będzie ona działać tak, jak powinna.

Tejpy powinny być naklejane przez osoby do tego przeszkolone. Zazwyczaj są to fizjoterapeuci lub masażyści. Naklejanie kolorowych taśm na ciało, nazywane jest kinesiotapingiem lub plastrowaniem dynamicznym. Jest to metoda terapeutyczna, która znana jest już od lat 80. Została odkryta przez japońskiego fizjoterapeutę Kenzo Kase. To właśnie on wynalazł elastyczne połączenie bawełny i kleju akrylowego. Świat poznał plastrowanie dynamiczne w 1988 roku, kiedy podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu, widzieliśmy je u sportowców, którzy uprawiają różne dyscypliny sportu.

Taśmy mają właściwości niezwykle zbliżone do ludzkiej skóry, co sprawia, że nie przeszkadzają i są praktycznie niewyczuwalne. Wykonane zostały z elastycznego i oddychającego materiału, który nie powoduje żadnego dyskomfortu. Dodatkowo klej, który się na nich znajduje, nie wywołuje alergii. Umiejętne naklejenie tejpów na skórę sprawi, że ból, obrzęk, a także ryzyko pogłębienia urazu, zostaną znacznie ograniczone. Tejpy stosować można przy: bólu stawów, urazie stawu skokowego, kontuzjach stawu kolanowego, barku, pleców czy urazach stopy. Od lat tejpy zauważyć możemy u zwykłych osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami. Popularne zrobiły się one również w towarzystwie przyszłych mam, które wykorzystują je w walce z bólami kręgosłupa, jakie spowodowane są przeciążeniami. Warto pamiętać, że kinesiotaping nie jest sposobem leczenia. Jest to metoda wspierająca leczenie. Jest to jednak sposób bardzo skuteczny i pomocny. Właśnie dlatego kinesiotaping nieustannie zyskuje nowych fanów, a osoby, które wcześniej go wypróbowały, chętnie do niego wracają.

pixel