Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

TAŚMY KINEZJOLOGICZNE

( ilość produktów: 14 )

Najlepsze taśmy kinezjologiczne na rynku

Taśmy kinezjologiczne w ofercie 5E to nowa wersja znanych plastrów terapeutycznych, powszechnie używanych w wielu dziedzinach sportu. Znajdują one zastosowanie jako wsparcie leczenia schorzeń nerwowo-mięśniowych, powięzi i ścięgien oraz do poprawy skuteczności terapii poprzez ciągłą stymulację receptorów. Dzięki ich regularnemu stosowaniu nie trzeba ciągle kłaść się na stole terapeuty, by uwolnić się od bólu.

Jaki jest fizjologiczny efekt stosowania taśm kinezjologicznych?

Kiedy mięsień jest podrażniony, spuchnięty lub sztywny z przemęczenia, jego objętość wzrasta, wypełniając przestrzeń pomiędzy nim a skórą i powodując jej znaczące ograniczenie. W konsekwencji następuje miejscowe przekrwienie tkanek i upośledzenie przepływu płynu limfatycznego oraz krążenia krwi. Obrzęk mięśni wywiera też nacisk na receptory bólu znajdujące się w przestrzeni międzytkankowej, które z kolei przekazują te sygnały do mózgu, prowokując dolegliwości bólowe obszaru dotkniętego urazem lub stanem chorobowym. Taśma, unosząc mechanicznie skórę (która tworzy charakterystyczne fałdy) poszerza przestrzeń międzytkankową wokół podrażnionych mięśni, ułatwiając cyrkulację limfy i krwi. To z kolei prowadzi do zmniejszenia nacisku na receptory bólowe i – w efekcie – ustąpienia najbardziej dokuczliwych objawów.

Zwiększona trofika mięśni oznacza również wolniejsze męczenie się tkanek kurczliwych, zwiększenie zakresu ruchu oraz większą siłę skurczu.

pixel