Darmowa dostawa od 190,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Tejpy na stopę

( ilość produktów: 14 )

Tejpy na stopę wykorzystuje się w tzw. tapingu podologicznym. Nowatorskie metody leczenia bólu pojawiają się nawet w cenionych gabinetach podologicznych. Taśmy kinezjologiczne na stopę to ulga przy dolegliwościach bólowych i obrzękach. Kinesiotaping polega na założeniu (w odpowiedni sposób), taśmy na ciało, w celu aktywacji poszczególnych partii mięśni. Podolog coraz częściej wykorzystuje w swojej pracy tejpy na stopę.

Stopy są podstawą układu ruchu. Uszkodzenia stopy sprawiają, że prawidłowe funkcjonowanie staje się bardzo utrudnione. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowe stopy.

Niestety coraz częściej chodzimy w źle dobranym obuwiu, na obcasach lub w za ciasnych butach. Doprowadza to do opadania stawu skokowego, prowadząc do rozchodzenia kości śródstopia, co skutkuje skróceniem się mięśni i ścięgien, które utrzymują palce w prawidłowej pozycji. W najgorszych przypadkach takie zaniedbania mogą doprowadzić do koślawości wewnętrznej, niestabilności stawów skokowych i braku elastyczności ścięgien i mięśni, co powoduje, a nawet przyspiesza proces powstawania deformacji Hallux Valgus.

pixel