Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tejpa?

2019-10-16
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tejpa?

Tejpy w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe odrodzenie. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale też przez zwykłych ludzi. Pomagają przy kontuzjach i dolegliwościach bólowych. Zalecane są również dla kobiet w ciąży.

Na rynku znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w produkcji tejpów. Jednak która z nich jest najlepsza? Czym kierować się w wyborze tejpów? Często to, co przykuwa naszą uwagę, to promocje. Warto wówczas zastanowić się czy tanio znaczy źle, a drogo dobrze? Nie zawsze wysoka cena produktu jest równoznaczna z jego jakością. Często podczas wyboru spotykamy się z problemem koloru. W poniższym artykule dowiesz się, co jest najważniejsze podczas zakupu.

Kolor tejpów a ich działanie - czy to ma znaczenie?

Z takim pytaniem spotykamy się bardzo często. Kolor tejpów nie ma żadnego wpływu na ich działanie. Wybierając kolor tejpów powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie swoim gustem. W 5elementum posiadamy szeroki asortyment taśm kinezjologicznych, a więc z pewnością nie będziecie mieć Państwo problemu z wyborem odpowiedniego koloru tejpów.

Tejpy kolor fioletowy Tejpy kolor niebieski Tejpy kolor żółty

Materiał, z którego wykonane są tejpy

Wybierając tejpy, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego są one wykonane. Na rynku można dostać tejpy, które wykonane są z niskiej jakości surowca, co wpływa nie tylko na ich użyteczność, ale również na wygląd. Tejpy w 5elementum to produkty najwyższej jakości, które wykonane są z materiału wodoodpornego, nie uczulającego i jednocześnie oddychającego. Warstwa klejąca jest bezpieczna dla skóry i nie wywołuje żadnych podrażnień. Oferujemy zarówno tejpy lateksowe jak i bezlateksowe.

Warto przyjrzeć się również elastyczności tejpów. Każda firma posiada różną elastyczność plastrów. Większość tejpów rozciąga się tylko w jednym kierunku. W 5elementum tejpy nylonowe rozciągają się nie tylko wzdłuż, ale też w czterech różnych kierunkach. Elastyczność taśmy standardowo wynosi 130-140%, czyli podobnie jak skóra ludzka. Nylonowe tejpy od nas, rozciągnąć można nawet do 200% ich oryginalnej długości. To robi wrażenie!

Cena tejpów - czy może mieć znaczenie?

Jesteśmy zdania, że cena tejpów nie określa ich jakości. Znamy sytuacje, w których produkt w niskiej cenie miał lepszą jakość niż ten w dużo wyższej. W naszym sklepie znaleźć można produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Wszystko po to by sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

pixel