Na jakie urazy można stosować taśmy kinezjologiczne?

2019-10-16
Na jakie urazy można stosować taśmy kinezjologiczne?

Kinesiotaping zwany jest plastrowaniem dynamicznym, które polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi taśmami. Robi się to głównie w celu złagodzenia bólu, a także zapobieganiu kontuzji.

Z tego względu kinesiotaping stosuje się głównie u sportowców. Głównie nie znaczy tylko. Coraz częściej taśmy kinezjologiczne używane są też przez zwykłych ludzi.

Zastosowanie znajdują również u kobiet w ciąży, którym zależy na wzmocnieniu mięśni kręgosłupa oraz profilaktycznie jako walka przeciw rozstępom.

Do jakich urazów można stosować plastrowanie dynamiczne?

Kinesiotaping ma niezwykle szerokie zastosowanie. Jest uniwersalną techniką, którą stosuje się nie tylko w medycynie sportowej czy w powstałych kontuzjach i przeciążeniach. Kinesiotaping coraz częściej pomaga w leczeniu bólu o podłożu zapalnym oraz zwyrodnieniowym. Taśmy kinezjologiczne zakłada się niezwykle często u pacjentów, którzy skarżą się na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym, a także lędźwiowo - krzyżowym. Kinesiotaping sprawdza się również jako wsparcie w niestabilności stawów oraz w zespołach przeciążeniowych wśród których wyróżniamy ”kolano skoczka, kolano biegacza oraz łokieć tenisisty”. Taśmy kinezjologiczne znajdą również zastosowanie u osób po operacji. Można nimi okleić blizny, co pozwoli na poprawę ich gojenia. Wykorzystuje się je także na obrzęki po operacjach.

Należy pamiętać, że plastrowanie dynamiczne nie jest terapią właściwą. Jest to technika wspomagająca, która wspomaga proces leczenia bądź jest wsparciem zakończenia terapii w celu podtrzymania jej efektu aż do kolejnej wizyty.

W 5elementum oferujemy najwyższej jakości taśmy kinezjologiczne, które wykorzystywane są przez wielu sportowców oraz fizjoterapeutów.

Jakie korzyści daje nam zastosowanie taśm kinezjologicznych?

Poprawnie naklejona taśma kinezjologiczna, przed wszystkim pozwoli na złagodzenie odczuwanego bólu. W wielu przypadkach nawet ostry ból znika i niepotrzebne jest już stosowanie silnych leków przeciwbólowych. Kinesiotaping pozwala też na zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych. Tyczy się to nie tylko urazów sportowych, ale też stanów pooperacyjnych. Dzięki niemu usprawnimy też miejsce urazu, którym może być na przykład stłuczenie. Przyspieszymy jego regenerację poprzez odpływ krwi z zasinionych obszarów. Kinesiotaping zabezpiecza również mięśnie przed obciążeniem oraz zwiększa stabilizację stawów i uszkodzonych mięśni.

Co ważne, kinesiotaping może być stosowany w połączeniu z innymi terapiami, co znacznie ułatwia i przyspiesza leczenie. Kinesiotaping jest bardzo skuteczny, a przy tym wszystkim niedrogi. Właśnie dlatego zainteresowanie nim stale rośnie. Rekomendujemy stosowanie taśm kinezjologicznych nie tylko sportowcom, ale też każdemu z Państwa.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą taśm kinezjologicznych w 5elementum.

pixel