Blog

2020-03-09

Czy kolorowe tejpy są tylko dla sportowców?

Czy kolorowe tejpy są tylko dla sportowców?

Niejednokrotnie spotykamy się zapytaniami, czy “kolorowe paski”, które dostępne są w naszym sklepie, przeznaczone są jedynie dla sportowców. Takie przekonanie bierze się z faktu, że kolorowe taśmy zwane tejpami widoczne są na ciałach sportowców podczas transmisji telewizyjnych.

Odpowiadamy: nasze tejpy dostępne są dla każdego, kto ich potrzebuje! Wspomniane już różnokolorowe paski, nazywa się tejpami lub taśmami kinezjologicznymi i ich zadaniem jest pomoc nie tylko sportowcom, ale również każdemu, kto zmaga się z kontuzją lub bólem.

2019-12-30

Tejpy - czym są i jak je stosować?

Tejpy - czym są i jak je stosować?

Bardzo często w telewizji możemy spotkać się z obrazem sportowców, którzy obklejeni są kolorowymi taśmami. Ten sam obrazek występuje coraz częściej na siłowni, czy nawet na zwykłym spacerze w parku.

Kolorowe taśmy spotkać możemy na nogach, barkach czy plecach. Wspierają one nie tylko profesjonalnych sportowców, ale też amatorów i zwykłych ludzi. 

2019-12-30

Tejpy - sekret działania plastrów zdrowia

Tejpy - sekret działania plastrów zdrowia

Niejednokrotnie w naszych publikacjach wspominaliśmy o tym, że kinesiotaping określany jest jako tzw. plastrowanie dynamiczne. Plastrowanie dynamiczne łączy w sobie dwie ważne funkcje - medycynę klasyczną oraz naturalne procesy leczenia organizmu.

W gabinetach fizjoterapeutycznych, kinesiotaping cieszy się coraz większą popularnością.

2019-10-30

Czy można naklejać taśmy kinezjologiczne samemu?

Czy można naklejać taśmy kinezjologiczne samemu?

Od kilku lat kinesiotaping staje się coraz bardziej popularną metodą rehabilitacyjną. Wykorzystuje się go u sportowców jako wspomagacz w powrocie do pełnej sprawności oraz profilaktycznie, a nawet w celu poprawienia niektórych płaszczyzn sprawności fizycznej.

Czy naklejanie tejpów na własną rękę jest skuteczne? Czy niesie za sobą ryzyko? Na wszystkie pytania odpowiadamy w powyższym poście.

2019-10-16

Na jakie urazy można stosować taśmy kinezjologiczne?

Na jakie urazy można stosować taśmy kinezjologiczne?
Kinesiotaping zwany jest plastrowaniem dynamicznym, które polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi taśmami. Robi się to głównie w celu złagodzenia bólu, a także zapobieganiu kontuzji. Z tego względu kinesiotaping stosuje się głównie u sportowców. Głównie nie znaczy tylko. Coraz częściej taśmy kinezjologiczne używane są też przez zwykłych ludzi.
2019-10-16

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tejpa?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tejpa?

Tejpy w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe odrodzenie. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale też przez zwykłych ludzi. Pomagają przy kontuzjach i dolegliwościach bólowych. Zalecane są również dla kobiet w ciąży.

Na rynku znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w produkcji tejpów. Jednak która z nich jest najlepsza? Czym kierować się w wyborze tejpów?

    pixel