Darmowa dostawa od 190,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Blog

Czy kolorowe tejpy są tylko dla sportowców?

Niejednokrotnie spotykamy się zapytaniami, czy “kolorowe paski”, które dostępne są w naszym sklepie, przeznaczone są jedynie dla sportowców. Takie przekonanie bierze się z faktu, że kolorowe taśmy zwane tejpami widoczne są na ciałach sportowców podczas transmisji telewizyjnych.

Odpowiadamy: nasze tejpy dostępne są dla każdego, kto ich potrzebuje! Wspomniane już różnokolorowe paski, nazywa się tejpami lub taśmami kinezjologicznymi i ich zadaniem jest pomoc nie tylko sportowcom, ale również każdemu, kto zmaga się z kontuzją lub bólem.

Czytaj więcej
Tejpy - czym są i jak je stosować?

Bardzo często w telewizji możemy spotkać się z obrazem sportowców, którzy obklejeni są kolorowymi taśmami. Ten sam obrazek występuje coraz częściej na siłowni, czy nawet na zwykłym spacerze w parku.

Kolorowe taśmy spotkać możemy na nogach, barkach czy plecach. Wspierają one nie tylko profesjonalnych sportowców, ale też amatorów i zwykłych ludzi. 

Czytaj więcej
Tejpy - sekret działania plastrów zdrowia

Niejednokrotnie w naszych publikacjach wspominaliśmy o tym, że kinesiotaping określany jest jako tzw. plastrowanie dynamiczne. Plastrowanie dynamiczne łączy w sobie dwie ważne funkcje - medycynę klasyczną oraz naturalne procesy leczenia organizmu.

W gabinetach fizjoterapeutycznych, kinesiotaping cieszy się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej
Czy można naklejać taśmy kinezjologiczne samemu?

Od kilku lat kinesiotaping staje się coraz bardziej popularną metodą rehabilitacyjną. Wykorzystuje się go u sportowców jako wspomagacz w powrocie do pełnej sprawności oraz profilaktycznie, a nawet w celu poprawienia niektórych płaszczyzn sprawności fizycznej.

Czy naklejanie tejpów na własną rękę jest skuteczne? Czy niesie za sobą ryzyko? Na wszystkie pytania odpowiadamy w powyższym poście.

Czytaj więcej
Na jakie urazy można stosować taśmy kinezjologiczne?
Kinesiotaping zwany jest plastrowaniem dynamicznym, które polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi taśmami. Robi się to głównie w celu złagodzenia bólu, a także zapobieganiu kontuzji. Z tego względu kinesiotaping stosuje się głównie u sportowców. Głównie nie znaczy tylko. Coraz częściej taśmy kinezjologiczne używane są też przez zwykłych ludzi.
Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tejpa?

Tejpy w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe odrodzenie. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale też przez zwykłych ludzi. Pomagają przy kontuzjach i dolegliwościach bólowych. Zalecane są również dla kobiet w ciąży.

Na rynku znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w produkcji tejpów. Jednak która z nich jest najlepsza? Czym kierować się w wyborze tejpów?

Czytaj więcej
pixel